Świeże informacje o marketingu internetowym i eCommerce

Platforma do szkoleń online i webinaria dla firm

Koronawirus stawia przed wieloma firmami nowe wyzwania – jak szkolenia, które dotąd były offline – przekształcić w szybki i niedrogi sposób na onlinowe. I co zrobić, by tylko wybrani userzy (np. Ci, którzy zapłacili nam za szkolenie) mieli do nich dostęp? Podpowiadamy, jakie rozwiązania sprawdzają się u naszych klientów 🙂

W krótkim czasie zmieniło się nie tylko nasze życie prywatne, ale i zawodowe. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, wielu przebywa na kwarantannie. Jak wykorzystać ten nagły przypływ, czasem przymusowego, wolnego czasu? Wiele osób wymienia nadrobienie zaległych lektur, obejrzenie filmów, które od dawna czekają na odpowiedni moment czy rozwijanie swoich pasji. Nie zapominajmy jednak o kwestiach podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dobrym sposobem są na nadrobienie zaległości są kursy online – nieważne, czy to kurs szycia, jogi czy programowania. Zasada działania jest podobna.

e-learning-koronawirus

Pierwszym sposobem, który wdrażamy u naszych klientów jest tzw. oprogramowanie członkowskie pozwalające na ograniczanie zawartości PRO czyli czasowy dostęp do wybranych materiałów dla wybranych użytkowników. Pozwala to administratorowi na ograniczenie dostępu do stron, podstron, postów i właściwie każdego elementu na swojej stronie www tylko dla konkretnych użytkowników. To on decyduje, kto, kiedy i na jakich warunkach może uzyskać dostęp do zasobów witryny. Wszystko to bez problemu integrujemy z bramką płatności, np. PayPal. Klient może także otrzymywać raporty, ile zarabia, jaki produkt/szkolenie, które produkty najlepiej się sprzedają i wiele, wiele więcej.

szkolenia-online-koronawirus

Drugim rozwiązaniem, bardziej zaawansowanym jest wdrożenie pełnego systemu szkoleń lub kursów online na stronie www klienta. Tworzymy w tym przypadku wirtualne środowisko edukacyjne zaprojektowane zgodnie z potrzebami klienta. Pozwala to na tworzenie kursów wielowarstwowych, które podzielone są na sekcje, lekcje, tematy oraz quizy. Możemy dodać od razu wszystkie materiały lub dodawać pojedynczo, np. po jednej lekcji zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogram. Każdorazowo user otrzyma wówczas powiadomienie o dodaniu nowego materiału. Dodatkowo, możemy zaplanować uczniowi ścieżkę nauki, określając, które kursy należy podjąć w jakiej kolejności.

W tym przypadku możemy stworzyć prywatne fora dla zarejestrowanych użytkowników, jak również przyznawać userom punkty za ukończenie kursów, a nawet zdobywać certyfikaty z ich danymi osobowymi. Podobnie jak w pierwszym rozwiązaniu, tutaj również integrujemy wszystko z bramką płatności, możemy także wprowadzić cykliczne subskrypcje.

webinaria-koronawirus-oneai

Jako trzecie narzędzie, przydatne do prowadzenia biznesu zdalnie, proponujemy webinaria. Na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych rozwiązań, my jednak najbardziej lubimy te w pełni zintegrowane, czy to ze stroną www klienta, czy z już istniejącym systemem learningowym. Pełna integracja jest najwygodniejsza z punktu widzenia administrowania, a dla użytkowników jest bardzo przejrzysta.

Na podstawie potrzeb naszych klientów w czasach koronawirusa – wypracowaliśmy powyższe rozwiązania do przekazywania wiedzy zdalnie. Doskonale wpisują się one w obecne czasy epidemii, chociaż mamy cichą nadzieję, że ta forma nauki na dobre zostanie z nami na dłużej.

Po więcej informacji i szczegóły techniczne rozwiązań – zapraszamy do kontaktu!

« Wróć